Održana konstitutivna sednica organizacije “Talenata za upravljanje organizacionim sistemima” (TUOS)

U sredu, 29. maja 2013-te, održana je konstitutivna sednica organizacije “Talenti za upravljanje organizacionim sistemima” – TUOS. Sednicu su otvorili prodekan za međunarodnu saradnju –  prof. dr Slađana Barjaktarović Rakočević – u ime Uprave Fakulteta i prof. dr Jasmina Omerbegović-Bijelović – kao inicijator. Dogovoreno je da (za početak) TUOS radi kroz dvočasovna okupljanja jednom mesečno, tokom školske godine, i da se, u tim prilikama, organizuju različite radionice. Obrađivaće se teme koje budu najviše zanimale studente, a koje će im pružiti temeljitiji uvid u upravljanje preduzećima i drugim vrstama organizacionih sistema.

U okviru Prve sednice TUOS-a, prof. Omerbegović-Bijelović je održala korisno i zanimljivo uvodno predavanje; tema tog predavanja je bila “Koeficijenti protoka – Izrada i primena Karte Koeficijenata protoka”. U podsticajnoj atmosferi i na praktičnom primeru, objašnjeni su relevantni pojmovi vezani za ovu tematiku; u okviru radionice, prisutni članovi su radili na konkretnom primeru – podacima o radnim nalozima i njihovoj realizaciji – na konstruisanju Karte Koeficijenata protoka.

Izveštaj o osnivačkom skupu može se naći ovde.
Radni materijal sa održane sednice možete videti ovde.